Nightcrawler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nightcrawler

Nightcrawler je forum za sve koji zele dobru zabavu
 
HomeDobrodosli na NLatest imagesРегиструј сеПриступи
Latest topics
» ~ Galerija ~
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 6:41 am by _-^Nightcrawler^-_

» Grb i Zastava
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 9:24 am by _-^Nightcrawler^-_

» Nasa Himna
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 9:23 am by _-^Nightcrawler^-_

» Predstavljanja-BiteFight
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 9:20 am by _-^Nightcrawler^-_

» Sabotiranje
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 9:17 am by _-^Nightcrawler^-_

» Ni slovo ni slovo
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 9:15 am by _-^Nightcrawler^-_

» Extra,extra
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeTue Nov 18, 2008 2:52 pm by Dark_night

» novosti iz sveta muzike
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeMon Nov 17, 2008 2:14 pm by Dark_night

» Smesne Slike
novosti iz sveta muzike Icon_minitimeThu Nov 13, 2008 1:58 pm by _-^Nightcrawler^-_

Clock
Web Counter
myspace web counter
web counter code
Navigation
 Portal
 Индекс
 Листа чланова
 Профил
 FAQ/Упутство
 Тражи
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 novosti iz sveta muzike

Go down 
2 posters
АуторПорука
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 1:56 pm

novosti iz sveta muzike 2_745d7c02a3

Evo sjajnih vesti za sve prave repere, ili hip-hopere, kako ko voli da se zove. Jedan od najpoznatijih belih repera, Eminem, najavio je izlazak svog novog studijskog albuma. Šesti po redu album nosiće naziv "Relapse" i najverovatnije će se pojaviti do kraja ove godine.

Eminem je tu vest objavio na radiju "Sirius", a slušaoci su ekskluzivno mogli da čuju naslovnu numeru - "I'm Having A Relapse". U pomenutom intervjuu takođe je rekao da se u prethodnom periodu moglo čuti dosta spekulacija oko navodnog imena albuma, kao i datuma izlaska, ali da su sve bile netačne. Ime smo najzad saznali, a izdavačka kuća "Universal" još nije objavila tačan datum, tako da ćemo taj podatak još malo sačekati.

Eminem (puno ime - Marshall Bruce Mathers III) nedavno je proslavio svoj 36. rođendan (rođen je 17. oktobra 1972.). Iza sebe ima mnogo toga. Dobitnik je Gremi nagrade, kao i Oskara. Pored muzike, uspešno se bavi produkcijom i glumom. S preko 70 miliona prodatih albuma širom sveta jedan je od najbolje prodavanih repera svih vremena. Kontroverzan i drugačiji od drugih, često je bio na udaru kritike javnosti i medija. To mu nije smetalo da sa svojim albumom iz 2000. godine, "The Marshall Mathers", dobije Gremi a to ostvarenje tada postaje najbrže prodavani hip-hop album u istoriji. Poznat je i po svojim prepoznatljivim, direktnim i nedvosmislenim tekstovima koji govore o nasilju, homofobiji, slavi, seksu, mržnji prema ženama...

Poslednje izdanje ovog američkog pevača bila je zapravo kompilacija iz 2005. pod nazivom "Curtain Call", a poslednji studijski album imali smo godinu dana ranije - "Encore". Prilično velika pauza i fanovi su ga se sigurno uželeli. U dosadašnjoj karijeri sarađivao je s mnogim poznatim muzičarima. Napomenućemo samo neke: Dr. Dre, 50 Cent, D12, Missy Elliott, Jay-Z, Redman, Kid Rock, DMX i mnogi drugi. Meni lično, ubedljivo najbolji ostvaren duet bio je sa Dajdo (Dido) u pesmi "Stan", koja je miksovana s njenom pesmom "Thank You".

Za kraj, samo ćemo još napomenuti i karijeru Eminema kao glumca. Godine 2001. pojavio se u filmu "The Wash", a 2002. debitovao je u Holivudu u poluautobiografskoj priči "8 Mile". Za pesmu "Lose Yourself", koja je snimljena za taj film, upravo dobija i pomenutog Oskara za najbolju originalnu pesmu. Očekujemo da ga vidimo i u dolazećem hitu - "Have Gun – Will Travel", za koji je takođe radio i saundtrek.

Bogato, nema šta. A da mi ipak sačekamo taj novi album. Brzo će Nova godina.


Последњи пут изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:15 am. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 1:57 pm

novosti iz sveta muzike 2_0716857479

Na trećem Tuborg Green Fest-u, koji će biti održan 20. maja 2009. godine na Ušću u Beogradu, nastupiće jedan od najiščekivanijih bendova na ovim prostorima - "Depeche Mode". Ovaj poznati bend će posle 29 godina postojanja i 75 miliona prodatih ploča konačno svirati i u Beogradu, u okviru upravo najavljene "Tour Of The Universe 2009" svetske turneje. Na ovom jednodnevnom muzičkom festivalu nastupiće i drugi izvođači, koji će biti naknadno najavljeni.

Grupa "Depeche Mode" je najtraženiji bend u Srbiji prema najvećem broju sprovedenih anketa. Na onima gde se nalazi na drugom mestu, gosti Tuborg Green Fest-a 2007. godine - "Red Hot Chili Peppers", nalaze se na prvom. Članovi benda izjavili su da u Beogradu očekuju "super koncert" jer znaju da u ovom delu Evrope imaju brojne i verne fanove.

"Depeche Mode" trenutno rade na dugo očekivanom 12. albumu koji će, kako je najavljeno u Berlinu 6. oktobra na video pres konferenciji, biti objavljen sledećeg proleća. Tri godine nakon poslednje velike evropske turneje "Playing the Angel", bend planira novu, koja počinje 10. maja u Tel Avivu. Prema nekim najavama, očekuje se da će predstojeću turneju posetiti oko 1.300.000 fanova jednog od najvećih bendova današnjice.

U okviru trećeg Tuborg Green Fest-a u Srbiji tom broju pridružiće se i 20.000 fanova iz naše zemlje. Odmah posle objave koncerta u Srbiji, Exit je pustio i jedan broj ulaznica za koncert po promotivnim cenama, a one su već rasprodate. Cene ulaznica po redovnim cenama su 2.990 dinara za parter, 3.990 dinara za fan pit i 7.500 dinara za VIP ulaznice. Podsećamo da je broj ulaznica ograničen na 20.000.

Fan pit ima ograničen kapacitet i ograđen je. To znači da će posetioci s ulaznicama za parter biti iza ograde fan pita, koja je postavljena na oko 50 metara od bine, dok će posetioci s ulaznicama za fan pit biti ispred same bine, što je ujedno i razlog veće cene ovih ulaznica.


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:16 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 1:58 pm

novosti iz sveta muzike 2_ab7fe81edc

Spominjali smo je, ali samo u sklopu nesrećnih okolnosti, kada ju je nekada okoreli panker i buntovnik, a sada običan dekica - Džoni Lajdon (ranije Roten), odgurnuo na dodeli MOJO nagrada u Londonu, 16. juna ove godine (pročitajte članak) Takođe, pomenuli smo je i u članku o Tomu Džounsu, koji je izjavio da bi želeo da snimi duet s njom. Ona ipak zaslužuje mnogo, mnogo više prostora.

Mlada velška pevačica fenomenalnog glasa - Dafi (puno ime - Aimée Anne Duffy), napravila je čudo svojim prvencem. Ova sjajna devojka, rođena 23. juna 1984, objavila je album "Rockferry" 3. marta tekuće godine i do sada ga prodala u više od tri i po miliona kopija širom sveta. Pesme "Mercy" i "Warwick Avenue" mnogi su proglasili najboljim u ovoj godini. To je i ozvaničeno na pomenutoj dodeli MOJO nagrada, gde je singl "Mercy" proglašen za pesmu godine. Apsolutno zasluženo. Bilo je još nominacija u raznim kategorijama na raznim dodelama (MTV, MOBO Awards, UK Nickelodeon Kids' Choice Awards, Vodafone Live Music Awards), ali su je tu nagrade zaobišle. Ipak, Dafi je i prvi ženski izvođač iz Velsa u poslednjih 25 godina koji je dospeo na prvo mesto liste najboljih pop singlova.

A evo još jedne sjajne vesti. Posle ogromnog uspeha ovog ostvarenja, Dafi je najavila i novi materijal. Novi singl - "Rain On Your Parade", pojaviće se 17. novembra. Dobitna kombinacija se ne menja, nastavlja se saradnja s producentom Stivom Bukerom (Steve Booker). "Rain On Your Parade" je zapravo preuzet s predstojećeg deluks izdanja albuma "Rockferry", koji će se sada pojaviti na dva diska sa sedam novih kompozicija. Ovo prošireno izdanje svetlost dana ugledaće 24. novembra.

Dafi se trenutno nalazi na turneji po Americi, a narednog meseca vraća se na Ostrvo da kompletira turneju. U novembru će nastupiti u Dablinu, Belfastu, Lidsu i Mančesteru, dok će u decembru pevati u Glazgovu, Njukaslu i Vulvertemptonu. Šlag na torti biće nastup u čuvenoj Brikston akademiji, na kojoj su i ranije mnogi poznati pevači i grupe imali nezaboravne nastupe.

Samo napred, Dafi, a mi čekamo deluks izdanje "Rockferry"-ja.


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:16 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 1:59 pm

novosti iz sveta muzike 1_383fa0a609

Fanovi mogu da odahnu. Dugo očekivani i dugo najavljivani povratnički album ultrapopularne grupe "Guns N' Roses" konačno je završen i biće objavljen narednog meseca.

Album nosi naziv "Chinese Democracy" i na njemu je frontmen grupe Aksl Rouz (Axl Rose) radio neverovatnih 14 godina. Naravno, ovo izdanje će se u prodaji naći prvo u Sjedinjenim Državama, i to 23. novembra, a dva dana kasnije moći će da se kupi i u ostalim prodavnicama širom sveta.

Bend veruje da je snimanje, koje je koštalo oko 30 miliona dolara, zapravo bilo gotovo već u aprilu, a da su zatim uvažene neke sugestije i da su završni radovi i korekcije urađeni u junu. U međuvremenu, fanovi su mogli da čuju jedan singl s albuma, pod nazivom "Shacklers Revenge", naravno, samo ako su prethodno kupili video igricu "Rock Band 2". Drugi singl, pod nazivom "If the World", mogao se čuti u odjavnoj špici novog filma Leonarda di Kaprija - "Body of Lies".

Prethodni album - "The Spaghetti Incident?", grupa "Guns N' Roses" objavila je daleke 1993. godine. Na njemu je poslednji put bila originalna postava sa Slešom (Slash) na gitari i Dafom Mekaganom (Duff McKagan) na basu.

Zanimljiv je podatak da je u martu ove godine gigant u proizvodnji osvežavajućih napitaka, firma "Dr Pepper", ponudila svim fanovima u Americi besplatno piće ukoliko Gansi izdaju album do kraja godine. Na svom blogu Aksl Rouz je izjavio da je veoma iznenađen i veoma srećan zbog podrške koju su dobili od čuvene firme. Ipak, na ovu najavu skorog izlaska albuma "Dr Pepper" se još nije oglasio. Za sada ostaje tajna da li je to bio marketinški trik ili novinarska patka, ili će fanovi zaista moći da popiju besplatno piće.

Na kraju iznosimo još jedan interesantan podatak. U avgustu ove godine FBI je uhapsio izvesnog Kevina Kodžila, blogera koji je postavio devet pesama s ovog albuma na internet. Tako se to radi u svetu. A to bi svakako moglo biti rešenje i za našu posrnulu muzičku industriju, koja je prepuna plagijata i piraterije.


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:17 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 2:00 pm

novosti iz sveta muzike 1_650b32f608

Kako je lepo biti poznat! Možeš da pričaš o čemu god hoćeš, novinarima će sve biti zanimljivo i objaviće to. Eto, popularna pevačica i glumica Dženifer Lopez (Jennifer Lopez), o kojoj smo već pisali (pročitajte članak), nedavno je javnosti predstavila karakter svojih blizanaca. Publika je otvorila četvore oči i uši, i sve to bez daha upijala. Tako smo, eto, saznali da su deca popularnog para, iako blizanci, potpuno različitog karaktera. Maks i Ema su rođeni u januaru, isto kad i moj Vule, pa sam ja čitajući ovu vest počeo da primećujem snažan karakter i kod svog deteta. Juri za loptom - voli fudbal. Grize olovku - biće pisac i novinar. Obožava "Sunshine", "Idijote" i "Majke"... Isti otac!

Dženifer je izjavila:

"Maks je isti Mark (Mark Antoni, suprug pevačice, prim. nov.). Ima istu silinu u plućima. Dere se i vrišti baš kao i njegov otac. Veoma je jak, pravi dečak. Ema je suptilna i tiha, ali nipošto se ne smete kačiti s njom (potpuno nalik majci, ponovo prim. nov.)".

Ona je u američkom popularnom TV šouu "Entertainment Tonight" dodala još i to da svakako želi još dece, ali da ne zna kada će se to desiti.

Meni se ipak mnogo više svidelo jedno drugo priznanje ove lepotice. Naime, za poznati veb-sajt "The Daily Beast" Dženifer je izjavila da je pre nekoliko godina doživela nervni slom od previše rada. Godine 2002, snimajući film "Enough", ona se jednostavno prelomila kao grančica.

"To je bilo vreme kada sam previše radila. Bila sam zauzeta muzikom, filmom i mnogim drugim stvarima. Nedostajalo mi je odmora i sna. I desilo se to - nekakva vrsta nervnog sloma. Nisam bila u stanju da se pomerim, da pričam, da radim bilo šta. Ipak, verovala sam da ću sama to sve prebroditi. Mislila sam da sam dovoljno jaka za tako nešto. Nisam želela da idem kod doktora, niti da ljudi primete da imam problem. Ipak, moj telohranitelj je video da je vrag odneo šalu i gotovo na silu me odveo kod doktora. Odmah mi je ponudio pilule, ali sam to odbila jer ne verujem u te stvari. Nikad nisam bila ni kod psihijatra jer ni u to ne verujem previše. Ali sam ga zato poslušala kada mi je rekao da sam preopterećena i da mi je pod hitno potreban san. Otišla sam kući, prespavala vikend i u ponedeljak sam bila kao nova."


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:18 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 2:01 pm

novosti iz sveta muzike 1_494464ea7d

Bavimo se malo grupom koja je nastala ne tako davno (1998. godine), a već je postigla neverovatan uspeh. U pitanju je alternativni rok bend iz Londona - "Coldplay".

Do sada su objavili četiri albuma. Prvenac je bio 2000. godine, pod nazivom "Parachutes". Vrlo dobro izdanje, odlične kritike i sjajan prijem kod publike. Ali ni približno onome što je sledilo. Godine 2002. izdaju "A Rush of Blood to the Head". Nekoliko odličnih singlova poput "In My Place", "Clocks", kao i balada "The Scientist". Pamti se velika turneja povodom ovog albuma, koja je pokrila čak pet kontinenata. Čitaoci eminentnog muzičkog časopisa "Rolling Stone" proglašavaju ih najboljim izvođačem i najboljim bendom godine. Stiže i Gremi za najbolji alternativni muzički album godine. Ni to nije sve. Godine 2005. sledi izdanje "X&Y". To postaje najprodavanije izdanje u toj godini sa preko 8,3 miliona prodatih kopija širom sveta, a u 30 zemalja je dospelo na mesto broj jedan. U februaru naredne godine na BRIT Awards-u dobijaju nagradu za najbolji album i najbolji singl. Može li se poželeti lepši i brži uspeh? Ali, ima još. Stižemo do četvrtog studijskog albuma "Viva la Vida or Death and All His Friends", koji se pojavio 11. juna tekuće godine, prvo u Japanu. Dan kasnije mogao se kupiti u Britaniji, a 17. juna u Americi. A šta tek reći za njega? Naravno, prvo mesto u Ujedinjenom Kraljevstvu se podrazumevalo. Ne bih da vas previše zamaram brojkama, ali toliko su neverovatne da moram bar delić toga da kažem. Prvog dana u Americi prodato je 316.000 kopija (720.000 prve nedelje). U Britaniji 125.000 kopija prvog dana, 302.074 za tri dana. Naravno, rekord. I da rezimiramo: "Viva la Vida" je postao album s najviše plaćenih daunloada ikada.

E, sad se vraćamo na glavni razlog našeg pisanja o ovom zaista neverovatnom bendu. Naime, kao što su obećali, grupa "Coldplay" izdaće E.P. kao dopunu ovog albuma, i to veoma brzo, već sledećeg meseca. Naziv ovog materijala je "Prospekt’s March" i sadržaće pesme koje su snimljene kad i ostale, ali se nisu našle na albumu. Udarne stvari biće nova verzija pesme "Lost" urađene s reperom Džej Zijem, kao i potpuno nova "Glass of Water". Siguran sam da će fanovi biti oduševljeni, a onim nestrpljivim predlažemo da pogledaju spisak pesama s ovog maksi singla.


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:19 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 2:02 pm

novosti iz sveta muzike 1_a6efbf3732

Uh, kakva je ovo "moša" bila! Umalo nisam pao sa stolice kad sam čuo.

Moram ponovo natrag u devedesete. I opet mnogo bure i mnogo besa. Protesti, hapšenja, tuče, demonstracije, ratovi... I oni - "Rage Against The Machine". Ko je ikada čuo makar jednu njihovu pesmu, znaće o čemu pričam. Bend je oformljen 1991. godine u Los Anđelesu. Ekipu predvodi pevač zaraznog glasa Zak de la Roča (Zack de la Rocha), a tu su još i sjajni Tom Morelo (Tom Morello) na gitari, basista Tim Komerford (Tim Commerford) i žestoki bubnjar Bred Vilk (Brad Wilk). Mešavina hip-hopa, hevi metala, panka i čega sve ne još. I besa, naravno. Sva njihova snaga mogla se osetiti na debi albumu iz 1992. godine, nazvanim prosto imenom benda. "Bombtrack", "Killing in the Name", "Bullet in the Head" i "Wake Up" su hitovi uz koje je moja generacija učila da prkosi i uzvraća udarac. Posle toga jedva smo dočekali 1996. i drugi album pod nazivom "Evil Empire". Oštrica je malo otupela ali, realno, bilo je zaista teško očekivati da se ponovi uspeh koji je postiglo prethodno ostvarenje. Ipak, mi smo pronašli svoje himne u pesmama "People of the Sun" i "Bulls on Parade" i nastavili da besnimo protiv režima.

Pojavljivanje njihovog trećeg albuma, "The Battle of Los Angeles", poklopilo se u dan sa sedmogodišnjicom izlaska prvog - 6. novembar 1999. Godine 2000. sledi četvrti album, "Renegades", a nakon toga bend je prestao s radom. A i naša borba je bila završena. Misija kompletna.

Zak počinje solo karijeru, a ostatak benda formira novi odličan sastav - "Audioslave", s pevačem "Soundgarden"-a Krisom Kornelom. A onda su se prošle godine momci ponovo okupili kako bi nastupili na "Coachella Valley Music and Arts" festivalu. Tačno sedam godina kasnije. Bože, sve neke sedmice.

I tako ja onomad pretražujem net i imam šta da vidim. Nađem vest da "Rage Against The Machine" priprema novi materijal. Ja se raspametio! Rastrčim se ne bih li našao još neku informaciju, kad se očekuje izlazak, kakve su pesme, može li se čuti makar deo... I tako danima, bez rezultata. A onda nađem zvaničnu izjavu gitariste Toma Morela, koji na konferenciji za štampu kaže, upravo povodom tih glasina, da bend nema nameru, niti planira u budućnosti snimanje novog materijala. A ja, gde ću, šta ću, nađem prvi album i vratim se u 1992. Ma dobro je i to, samo kad ne besnim kao nekada.


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:20 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 2:03 pm

novosti iz sveta muzike 1_9a53ea08f4

Ovaj čovek ima zaista mnogo fanova u celom svetu. Siguran sam da ih ima i u našoj zemlji u velikom broju. Traje već decenijama i ne bledi. A uz to, za nešto više od mesec dana trebalo bi da izađe kompilacija njegovih najvećih hitova. I eto povoda za članak.

Rod Stjuart (Rod Stewart) nije običan muzičar. On je više od toga. Rođen je u Londonu 10. januara 1945. godine. On je pevač i tekstopisac s više od 250 (!) miliona prodatih albuma i singlova u svojoj dosadašnjoj karijeri. Brojka od koje se vrti u glavi. To ga svakako svrstava u sam vrh liste najbolje prodavanih muzičara. Njegova karijera počela je daleke 1962. i s nesmanjenim uspehom traje do dana današnjeg. Svrstavaju ga u razne muzičke pravce, od roka, preko popa pa sve do bluza, pa čak i soula. Jedno je sigurno, njegove hitove poput "Maggie May", "You Wear It Well", "Sailing", "Tonight's the Night (Gonna Be Alright)", "Hot Legs", "Da Ya Think I'm Sexy?", "Forever Young" ili "Rhythm of My Heart" slušalo je i uživalo u njima pola sveta.

U početku karijere nastupao je u dva benda, "The Jeff Beck Group" i "Faces", da bi 1969. otpočeo svoju solo karijeru albumom "An Old Raincoat Won't Ever Let You Down". Nakon toga usledilo je čak deset albuma koji su se popeli na prvo mesto bilo u Sjedinjenim Državama, bilo u Britaniji. Godine 1994. primljen je u Rokenrol kuću slavnih, a dobitnik je i Gremi nagrade. Zanimljiv je podatak da je Rod Stjuart održao koncert na otvorenom na kome je zvanično bio najveći broj ljudi ikada. Bilo je to u novogodišnjoj noći 1994, na plaži Kopakabana u Rio De Žaneiru, gde je prisustvovalo ni manje ni više nego tri i po miliona ljudi! I, eto, danas smo debelo u petoj deceniji trajanja "zauvek mladog" Roda na sceni. Jedna karijera za svaki respekt i uvažavanje.

Da se vratimo na pravi razlog pričanja ove priče: 17. novembra pojaviće se u prodaji kompilacija sa Stjuartovim najvećim hitovima u periodu od 1971. do 2004, pod nazivom "Some Guys Have All The Luck". Izdavač je "Warner Bros". Ova kompilacija sadrži 30 hitova i biće objavljena u dve verzije. Jedna standardna, u vidu dvostrukog CD-a, a druga deluks, koja sadrži bonus DVD s muzičkim spotovima. Biće to neizostavan primerak kolekcije svih pravih ljubitelja dobre muzike.


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:20 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 2:04 pm

novosti iz sveta muzike 9_b9f4a9a7dd

Mislim da smo našli rešenje problema iz prethodnog članka. Naime, razmatrali smo šta bi sve mogao biti uzrok odlaganja izlaska novog albuma Bijons (Beyonce Knowles), najavljenog za 18. novembar. U stvari, odgovor nam je nedavno ponudio, ili bolje reći nagovestio, upravo njen sadašnji suprug, popularni reper Džej Zi (Jay-Z). On je izjavio da očajnički želi da postane otac. Evo rešenja!

"Većina ljudi sanja da osnuje porodicu jednoga dana. Eto, i ja sam jedan od tih običnih Amerikanaca. Želim da postanem otac."

S obzirom na to da smo se nedavno uverili da su se rode vratile i u Barandu, zašto onda ne bi i u Ameriku? Samo, za to treba vremena. I rada. I kako onda da žena stigne da ispoštuje ugovor i izda album na vreme? Iskreno se nadam da će direktor izdavačke kuće "Sony BMG Music" Rob Stringer imati razumevanja za novonastalu situaciju. A ja im, na stranu sve ostalo, od sveg srca želim da uskoro zaista postanu roditelji.

Džej Zi je nedavno dobio od Ujedinjenih nacija nagradu u Njujorku za svoj humanitarni rad. Čovek je radio na projektu obezbeđivanja čiste vode deci u Africi. Posle toga reper je izjavio da je boravak u Africi imao snažan uticaj na njega jer je mogao iz prve ruke da sagleda tamošnje probleme. Ta činjenica je i dovela do toga da nastavi svoj humanitarni rad.

"Otišao sam u Afriku i proveo nekoliko nedelja u Angoli. Obišao sam dosta raznih mesta. To me je mnogo promenilo. Ranije sam učestvovao na raznim humanitarnim manifestacijama. Dam svoj novac, zatvorim oči, prekrstim prste i nadam se da je novac otišao u prave ruke. Sada sam otišao tamo, mogao sam da vidim vodene pumpe, mogao sam da ih dodirnem, mogao sam da vidim decu kako ih uključuju..."

Sjajan gest i pozdrav za sve koji pomažu onima kojima je pomoć potrebna.

Na kraju priče, jedan od novinara upitao je Zija, s obzirom na to da je toliko vremena proveo tamo, da li želi da krene stopama nekih drugih slavnih ličnosti poput Madone i Andželine Žoli i usvoji neko dete.

Odgovor je bio kratak i jasan:

"Ne, nisam želeo da bilo koje dete dovodim kući".

Ipak je tradicionalni način najbolji. Srećno, mladenci!


Последњи изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:22 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 24, 2008 2:05 pm

novosti iz sveta muzike 6_b3f18fbe2d

Sledi malo razočarenje za fanove popularne R'n'B pevačice Bijons (Beyonce). Naime, iako je bilo najavljeno da će novi album ove pevačice izaći 18. novembra, to se gotovo sigurno neće desiti tada, već nešto kasnije. Bivša pevačica "Destiny's Child" je pre neki dan, tačnije 1. oktobra, posetila svoju izdavačku kuću "Sony BMG Music" kako bi ih obavestila o odlaganju završetka albuma, zbog toga što ima izvesne probleme.

Izvor blizak pevačici izjavio je za "New York Daily News" magazin:

"Album neće biti gotov do 18. novembra. Ali, ona je profesionalac i učiniće sve da se to desi što pre."

Najverovatniji problem koji je doveo do odlaganja je angažovanje zanosne Bijons u čak dva filma ove godine - "Cadillac Records" i "Obsessed", kao i snimanje dueta s Džastinom Timberlejkom (Justin Timberlake). Kako tvrdi isti izvor, pesma je snimljena, ali ni jedno ni drugo nisu baš oduševljeni kako sve to zvuči, te su rešili da celu stvar ponove dok ne budu stoprocentno zadovoljni. Pitam se samo da li Džej Zi ima nešto protiv. Da podsetimo, Bijons i Džej Zi su se venčali 4. aprila ove godine uprkos povećoj razlici u godinama i tome što je žuta štampa često povezivala popularnog repera s mlađanom Rijanom. A možda ona samo hoće da mu tako vrati milo za drago. Ipak, posao je posao.

Oglasio se i direktor izdavačke kuće "Sony BMG Music", Rob Stringer, koji je izrazio nadu da će se album ipak pojaviti nešto kasnije, ali u ovoj godini. On je napomenuo da Bijons ima ogroman broj veoma talentovanih i ambicioznih ljudi koji trenutno rade s njom i koji će uložiti maksimalne napore da se stvar okonča u najbržem mogućem roku. Njegovo optimističko predviđanje je da CD izlazi 20. novembra, a naše interesovanje podgrejao je izjavom da su prva dva singla s ovog ostvarenja zapravo najbolja u dosadašnjoj karijeri popularne dive.

Ako je verovati Robu, ali i ostalim kritičarima i ljudima koji su imali prilike da čuju nešto od snimljenog materijala, novi album, koji je u velikoj meri već završen, biće velik i veoma zapažen. Stoga sam siguran da će fanovi imati strpljenja i razumevanja za neplanirane probleme koji su se desili. A materijal će, bez sumnje, uprkos svim mukama uskoro izaći. Strpljen, spasen.


Последњи пут изменио _-^Nightcrawler^-_ дана Wed Oct 29, 2008 8:23 am. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeWed Oct 29, 2008 8:26 am

novosti iz sveta muzike 2_1e795926fe

Dok pišem o njemu, razmišljam čemu se više divim - njegovom glasu ili njegovoj ženi? Da je velik, velik je, da ima glaščinu, zaista ima, ali i Hajdi je Hajdi.

Da uozbiljimo priču. Popularni britanski soul pevač Sil (Seal, puno ime - Sealhenry Olusegun Olumide Adelo Samuel) objaviće uskoro novi album pod nazivom "Soul". Novi materijal sadrži zapravo 12 obrada soul klasika za sva vremena, kojima je Sil dao svoj svojevrsni pečat, a pojaviće se u prodaji 10. novembra. Silov novi studijski album, šesti po redu, sniman je u kućnom studiju poznatog producenta Dejvida Fostera (David Foster). Čuveni 45-godišnji pevač (rođen je 19. februara 1963.) izjavio je da je zaista uživao radeći ovaj album i da je bukvalno putovao kroz vreme snimajući ga. Ni Foster nije ostao dužan. On je rekao:

"Uradio sam mnogo albuma do sada, ali nikada nisam više uživao nego sa Silom. Ovo je bilo neverovatno muzičko iskustvo. Mislim da je on jedini pevač na planeti koji je mogao da uradi ovaj album. Uneo je nešto novo i sveže u te klasike, pri tom ne remeteći njihov sklad. Radio je s toliko respekta a opet u svom prepoznatljivom stilu. Jedinstveni Sil, on je rođen da peva ove pesme."

I sigurni smo da nema preterivanja. Sil je zaista neponovljiv. Upoznali smo ga 1990. sa singlom "Killer", a kasnije smo uživali u pesmama kao što su "Kiss from a Rose", "Prayer for the Dying", "Fly Like an Eagle", "Amazing", "Waiting for You", "Love's Divine" i mnoge druge. Sve u svemu, sa 15 miliona prodatih ploča i tri Gremi nagrade, definitivno je jedan od najvećih. A kada se tome doda i brak s prelepim supermodelom Hajdi Klum (Heidi Klum), nama ostaje samo da mu zavidimo. Par se venčao 10. maja 2005. i imaju dva zajednička sina, dok Hajdi ima još jednu ćerku iz prethodne veze.

Na kraju, pogledajte spisak pesama s ovog ostvarenja i njihove originalne izvođače.

Spisak pesama

1.A Change Is Gonna Come - Sem Kuk (Sam Cooke)
2.I Can't Stand The Rain - En Pibls (Ann Peebles)
3.It's A Man's Man's Man's World - Džejms Braun (James Brown)
4.Here I Am (Come and Take Me) – Al Grin (Al Green)
5.I've Been Loving You Too Long - Otis Reding (Otis Redding)
6.It's Alright - The Impressions
7.If You Don't Know Me By Now - Harold Melvin and the Blue Notes
8.Knock on Wood – Otis Reding (Otis Redding)
9.I'm Still In Love With You - Al Grin (Al Green)
10.Free - Denis Vilijams (Deniece Williams)
11.Stand By Me – Ben King (Ben E. King)
12.People Get Ready – The Impressions
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeFri Oct 31, 2008 3:47 pm

novosti iz sveta muzike 3_1f0683794d

Pre svega, veliki pozdrav za Dacku Dacković iz Podgorice, koja je redovno s nama. Naravno, pozdrav i za ostale posetioce našeg sajta, kao i za verne čitaoce muzičke strane, da ne nabrajam sada sve. Planirali smo jednu akciju za sve vas, ali ona je još u povoju, pa o tom - potom. U međuvremenu, ja bih vas zamolio da u svojim komentarima napišete šta biste voleli da pročitate u našoj rubrici, a ja ću se potruditi da vam, koliko god je to moguće, izađem u susret.

Da pređem na stvar. Do pre samo nekoliko godina imao sam poduži spisak muzičkih želja s bendovima koje bih voleo da vidim uživo, a nisam imao ranije prilike za to. Neke sam već bio prežalio i precrtao sa spiska, s obzirom na to da su se davno raspali. Za neke sam mislio da nikad neće ni hteti da dođu ovamo, pa sam i njih "alalio". Plašio sam se da je sa Ice-T-jem i "The Prodigy" naša evropska avantura bila završena. Al' ne lezi vraže... Nekako tiho i nenadano, klupko je počelo da se odmotava. Mislim da je nogu povukao Manu Čao. A onda je za mene usledila bajka, za koju nisam siguran da se zapravo i desila. Dogodili su mi se "Sex Pistols", doduše, malo omatoreli, ali za njih nikad nije kasno. Video sam "Faith No More"... Dobro, de, nije to bilo to, ali Majk Paton je Majk Paton. Bili su tu i Čili Pepersi, makar nakratko. Eto, video sam i delić čuvenih Ramonsa. Pa onda Metalika, Kejv i Leni. "Franz Ferdinand", "Cypress Hill", pa Ijan Braun. Igi Pop je postao skoro domaći. Još nešto, gledao sam "Pekinšku patku" s nepuna tri metra razdaljine iako i danas u to ne mogu da poverujem. Hej, uča Čonta i ja oči u oči. Sjajno. Negde u tom periodu sam i prokomentarisao da mi je još ostalo da vidim i "Majke" i onda mogu da umrem. Kakva nepromišljena izjava! Ne zbog "Majki". Njih sam odlegao na Tašu i za njih zaista vredi živeti. Ali takve velikane da zaboravim?! Strašno.

"Depeche Mode", o njima govorim. Moja koleginica je u jednom od prethodnih članaka jako lepo najavila njihovo gostovanje u Beogradu u maju naredne godine. Stoga, bez novih podataka, samo ono što je u meni. A to je glas. Dejvid Gon (neko ga zove i Gahan, originalno David Gahan). Još pamtim dan kada sam prvi put čuo pesmu "Walking in My Shoes". Vraćao sam je unazad bar 20 puta. Mislim da su je i komšije naučile. Pa onda "I Feel You", "World in My Eyes", pa "Enjoy the Silence", a kasnije i remiks te pesme. Srce da stane! A onda je došao album "Ultra" i pesma "It's No Good". Kasnije nije bilo žurke bez nje. Imao sam i video kasetu s njihovim koncertom. Tu sam zapravo i osetio da je njihova prava snaga u stvari živi nastup. Zvuče bolje nego na CD-u. Naravno, ukoliko je to uopšte moguće.

"Depeche Mode" u Beogradu? Ja još ne mogu da poverujem u to. Obećavaju nam da neće biti kao s Pepersima, da će svirati bar 100 minuta. Majko moja, ko će to dočekati? Ma samo još njih da vidim pa posle mogu da um... Čekaj, čekaj. Zaboravio sam "Dido"... I "Bad Religion"... I "Pearl Jam"... I "Rage Against The Machine"... I Džejmsa Blanta... He, he, nije on slučajno poslednji. Videćete u sledećem članku. U svakom slučaju, neka me još malo ovde. Bar još koju deceniju.
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 9:18 am

novosti iz sveta muzike 6_bf54a75fe7

Ових дана пише се нова историја у музичкој индустрији. Наиме, чувени шпански певач, текстописац и модел Енрике Иглесијас (Enrique Iglesias), оборио је рекорд по највећем броју синглова на Билбордовој листи 100 који су доспели до места број један. У априлу смо писали о Мараји Кери, која је на тој листи претекла краља рокенрола, Елвиса, с укупно 18 број један хитова. Тада су бољи остали још само фамозни Битлси са 20 најбољих песама.

Е, сада су сви за леђима 33-годишњем Шпанцу. Енрике Иглесијас је сада власник 21 хита који се попео на врх еминентне музичке листе. Преведено у недеље, он је на том месту провео до сада укупно 79, а с новим синглом тај број се попео на целих 85 недеља. Његов најновији хит - "Can You Hear Me?", био је и званична химна последњег Европског првенства у фудбалу 2008.

Енрике је рођен у Мадриду 8. маја 1975, али данас живи и ради у Сједињеним Државама. До данас је постигао заиста невероватан успех, продавши укупно више од 58 милиона албума широм света. Ниједан други извођач из Шпаније никада није имао више продатих плоча. Треба напоменути и то да његова каријера траје тек 13 година, тако да с том чињеницом ови подаци још више добијају на тежини и значају. Ко зна које ће још све рекорде оборити у свом даљем раду. О приватном животу, који највише интересује многе заљубљене девојке, постоје неке недоумице. Године 2002. Енрике је почео да се забавља с тениском звездом Аном Курњиковом. У току 2007. и 2008. добијали смо разне информације о њиховој вези, наводном браку и разводу. Сам певач је касније изјавио да је то била шала и да су њих двоје и даље заједно. Никад се не зна с познатима.

Иглесијас је тренутно на турнеји по Уједињеном Краљевству, која промовише његов нови албум објављен 3. новембра. То је заправо компилација са 20 највећих хитова овог певача. С обзиром на то да има заиста много фанова у нашој земљи, остаје нам да се надамо да ће нас ускоро посетити. Верујемо да би тај наступ био много бољи и професионалнији од недавног наступа његовог оца, Хулија Иглесијаса, у "Београдској арени".
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 9:19 am

novosti iz sveta muzike 8_9b11438932

Некада су ломили срца тинејџерки и својим песмицама и гласићима их доводили до лудила. Потом су се распали. Недавно су се поново окупили, али некомплетни, без Робија Вилијамса, вероватно своје највеће звезде.

Пошто је поново заједно, британски бенд "Take That" је кренуо и у снажну маркетиншку кампању. Ударили су, ни мање ни више, него на "Oasis". Храбро, нема шта. Познато је да су они земљаци, чак су и из истог града, Манчестера. Бивши бојз бенд завршио је нови материјал, који би требало да се појави у продаји 1. децембра. Наслов новог остварења је "Circus". Поводом њега бенд ће одрадити велику европску турнеју наредне године. Негде отприлике у исто време, и већ поменути "Oasis" биће такође на турнеји. Обе турнеје укључују наступе на Вемблију у Лондону, као и у матичном граду Манчестеру. Момци из групе "Take That" убеђени су да ће њихов наступ бити много квалитетнији и узбудљивији од оног који ће приредити рокери. Хауард Доналд (Howard Donald), један од чланова поново окупљене екипе, дао је занимљив коментар:

"То су две тотално другачије енергије. Ми правимо спектакл, пружамо нашим фановима незабораван шоу, с много више енергије и плеса. 'Oasis' су одлични, ако само желите да гледате бенд како стоји и пева. Немогуће нас је упоредити."

Хауардов другар из бенда, Марк Овен (Mark Owen), надовезао се на причу:

"Изгледа да се сви момци из краја враћају кући. Знам да би људи волели да виде оба концерта, и ја бих. Али ако им финансије то не дозвољавају, ако морају да бирају, нека изаберу нас, неће погрешити."

Поред поменуте двојице, у новоофорљеној екипи су још и Гери Барлоу (Gary Barlow) и Џејсон Оранж (Jason Orange). Како каже екипа, онај који фали, Роби Вилијамс (Robbie Williams), више је него добродошао и може да им се придружи већ сутра. Иначе, они су поново у контакту с Робијем, а приликом последњег сусрета у Лос Анђелесу поклонили су му касету са својим новим песмама. Иако тврде да им у музичком смислу не недостаје, кажу да би било феноменално да им се поново придружи. Питање је колико Роби има времена за то, с обзиром на то да се веома озбиљно посветио тражењу живота ван земље.
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
_-^Nightcrawler^-_
Admin
Admin
_-^Nightcrawler^-_


Број порука : 984
Join date : 01.08.2008
Age : 31
Локација : NA VLASTI

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeThu Nov 13, 2008 1:50 pm

novosti iz sveta muzike 1_abe626c90b

Ето шта може да се деси кад се не брине о здрављу. Скидају се тамо, излазе на бину голих леђа и стомака, после седе на 'ладном бетону и одмах настану проблеми. Или се ипак ради о нечем другом...

Наравно, причамо о млађаној Ријани. Рекло би се да више није тајна да је у вези с репером Крисом Брауном, иако се обоје и даље труде да то оповргну речима да су они само јако добри пријатељи. О томе смо већ писали (прочитајте чланак), као и о евентуалном банкроту популарне 20-годишње лепотице с Барбадоса. Тренутно су заједно на њеној турнеји по Аусталији. Е, о томе бисмо рекли неколико речи. Недавно су се појавиле нове гласине. Јако ме интересује да ли сте ви нешто чули о томе? Наиме, о чему се ради? На нету су се увелико појавиле информације да су се њих двоје тајно венчали и да је чак Ријана трудна! Да, драги моји, трудна!

Ове тврдње додатно подгрева недавни догађај. У четвртак, 6. новембра, у "Acer" арени у Сиднеју Ријана је имала наступ у склопу своје турнеје. У току извођења своје најпознатије песме, "Umbrella", она се у неколико наврата ухватила за свој стомак и у једном тренутку изненада отрчала с бине у бекстејџ. Њен дечко, Крис Браун, морао је да песму отпева сам до краја. Људи око Ријане покушали су касније да умире ситуацију. Званично су објавили да је дан био веома топао, као и сама ноћ у Сиднеју, и да је певачици било вруће и да је дехидрирала. Ми им, наравно, верујемо (хе, хе). А где има дима, има и ватре! Свакако, врло брзо ће се дознати ко је био у праву, али ако је истина да је Ријана трудна и да ће постати мајка, па то је сјајна вест! Сигуран сам да ће имати пуну подршку својих фанова, а с обзиром на њене године, и каријера ће је чекати. Нек је са срећом!
Назад на врх Go down
https://nightcrawler.forumsc.net
Dark_night
Moderator
Moderator
Dark_night


Број порука : 352
Join date : 09.08.2008
Age : 33
Локација : San Fiero

novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitimeMon Nov 17, 2008 2:14 pm

Rihanna je kurva... Mislim koja fuxa, u vezi je sa Braunom oko godinu dana a jos to krije. Bas je picolina @@:@
Назад на врх Go down
http://www.nightcrawler.forumsc.net
Sponsored content





novosti iz sveta muzike Empty
ПорукаНаслов: Re: novosti iz sveta muzike   novosti iz sveta muzike Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
novosti iz sveta muzike
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» ~ Novosti ~

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Nightcrawler :: Zabava :: Muzika-
Скочи на: